VRUHUNSKI / Hrvatska ima novu medalju s Eura! Sjajna Vanesa Tot uzela je broncu i to joj je druga u samo nekoliko dana

Image

21.8.2022.
16:37
Profimedia
VOYO logo

Drugu brončanu medalju osvojila je hrvatska kanuistica Vanesa Tot na Europskom prvenstvu u kajaku i kanuu na mirnim vodama, koje ove nedjelje završava u Muenchenu.

Ranije je Tot bila treća u kanuu jednokleku na 500 metara, a isti je rezultat ponovila u sprinterskoj utrci na 200 metara.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Image
MAESTRALNA UTRKA /

Veliki dan za hrvatski sport. Sjajna Vanesa Tot uzela je brončanu medalju na Euru u Njemačkoj

Image

Od samog početka Tot se nametnula u utrci. Žestoko je i brzo startala te se izmjenjivala na prvom i drugom mjestu sa Španjolkom Antijom Jacome koja je na kraju osvojila zlato.

U samom finišu 23-godišnja Tot je vodila veliku borbu s Ukrajinkom Luzan i Poljakinjom Szperkiewicz te je u toj borbi na kraju osvojila treće mjesto. Uzela je broncu za treptaj oka ispred Poljakinje, odnosno, bila je za samo 50 desetinki brža.