SENZACIJO, IME TI JE SLOVENIJA: / Susjedi šokirali doprvake i ušli u finale

Image

Slovenski i francuski odbojkaši finalisti su ovogodišnjeg Europskog prvenstva. Slovenija je u polufinalu u Sofiji svladala aktualne doprvake Talijane sa 3:1 (25:13, 23:25, 25:20, 25:20).

17.10.2015.
19:42
AFP, NIKOLAY DOYCHINOV
VOYO logo

Slovenija je pobjedom protiv Italije osigurala svoju prvu medalju u povijesti. Ovo im je šesti nastup na EP od osamostaljenja, a peti zaredom, no najbolji plasman dosada bilo im je deveto mjesto dok su prije dvije godine u Danskoj i Poljskoj zauzeli 13. mjesto.

Izbacili i svjetske prvake

No, ove godine pod vodstvom talijanskog stručnjaka Andree Gianija slovenski odbojakši igraju fantastično. Osvojili su Europsku ligu bez poraza, u četvrtfinalu EP-a svladali su aktualne svjetske prvake Poljake, a seriju uspjeha nastavili su i u polufinalu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U nedjeljnom finalu (19.45 sati) Slovenija će igrati protiv aktualnog pobjednika Svjetske lige Francuske.